Esileht

Uudised
Koolitus
Kalender
Agilitykoerad
Võistluskeskus
Statistika
Pood
Lingid
Kontakt
In English


Kasutajanimi:
Parool:
mäleta mind

Parooliabi
Pro Plan
Trüki
Võistluseks valmis


Sa käid hoolega agilitytrenndes ja põled soovist minna oma esimesele võistlusele. Kas sa oled selleks aga valmis?

Vasta mõttes nendele küsimustele ja otsusta siis.

1. Kas sinu koer on terve?

Kui su koer lonkab peale treeningut või teeb ta trenni tujutult, siis kontrolli oma koera tervist. Ära riski oma koera tervisega - ravi vigastused välja ja tule võistlema täisjõus koeraga.

2. Kas sinu koer on kiire ja tegutsemistahteline?

Motiveerimata koeraga ei ole mõtet võistlustele minna. Koer, kes ei ole treeningul tegustsemisvalmis, ei ole seda kindlasti ka võistlusel. Leia oma koera motivatsioon ja tulge alles siis võistlema.

3. Kas sinu koer on psüühiliselt tugev?

Võistluspinget tunneb koer samamoodi nagu sina. Nõrga psüühikaga koera on pinge all väga raske kontrollida, samuti võib koer olla uues kohas hirmunud ja keelduda võistlemisest.

4. Kas sinu koer tuleb kutsumise peale kohe sinu juurde?

Võistlusplatsil on sul võimalik koera kontrollida ainult läbi kehakeele ja käskluste. Abivahendid, mida oled kasutanud trennides (mänguasi, maius), on võistlustel keelatud. Võistlusplatsile lähete kahekesi - sina tühjade käte ja koer ilma rihmata. Kui koer sulle ei kuuletu, siis jalutab ta stardist lihtsalt minema või teeb võistlusraja keskel otsuse minna tutvuma kohalike lõhnadega.

5. Kas sinu koer tunneb kõiki takistusi?

Kogenematu koer võib tunda ennast võistlustel kasutatavatel takistusetel ebakindlalt, ning keelduda minemast võõrasse kotti või tundmatule kiigele.
Slaalom

Kas sinu koer oskab läbida slaalomit ilma mikrojuhtimiseta iga pulga juures? Kas koer oskab siseneda slaalomisse erinevate nurkade all ning kas sa oskad koera juhtida nii paremalt kui vasakult poolt?

Kontaktpinnad

Kas suudate trennis kontaktpinnad kindalt läbida? Kui te ei ole kontatkindadel kindlad siis arvesta, et võistluspinges koer teha kõike kiiresti ja vead on väga kerged tulema.

6. Kas sa oled omandanud põhilised agilitymanöövrid ja oskad neid kasutada rajal?

Võistlusrajal võib ette tulla ootamatusi ning võistlejana pead sa valmis olema raskete situatsioonde lahendamiseks. Kindasti peaksid sa enne võistlustele tulekut omandama põhioskused: eest-, tagant- ja pimelõikamine, koera peatamine valele tõkkele minekul. Hea on ka, kui suudad koera juhtida distantsilt.Kodulehel avaldatud materjalide kopeerimine ja kasutamine mistahes kontekstis väljaspool kodulehekülge on keelatud. Kõik kasutusõigused kuuluvad MTÜ A-Koerale.Kommentaarid [0]: