Esileht

Uudised
Koolitus
Kalender
Agilitykoerad
Võistluskeskus
Statistika
Pood
Lingid
Kontakt
In English


Kasutajanimi:
Parool:
mäleta mind

Parooliabi
Pro Plan
Trüki
Käsklus "Siia"

Juurdetulek ehk käsklus „Siia”

Käsklus „siia” on üks esimesi ja väga olulisi käskluseid mida Sinu koer peab une pealt teadma. Seda käsklust iseloomustab eelkõige koera ja peremehe vaheline usaldus.

Käsklust on väga kerge õpetada noorele kutsikale (3-4 kuusele), kuna sellises vanuses kutsikas on väga tugevasti veel oma peremehe küljes kinni ja kõik muu on veel väga võõras ja natuke hirmus ka.

Iga kutsumise peale jookseb kutsikas suurima rõõmuga kohe Sinu juurde aimamata seda, et sa tahad ta hoopis kinni võtta ja näiteks tuppa viia, rihma panna jne.

Seega tuleb õpetada antud käsklusega koerale ka usaldust ja kindlustunnet. „Siia” ei tähenda mitte vabaduse kaotust, vaid hoopis peremehe sõnumit, et nüüd teeme koos midagi lahedat!

Õpetamine

Lased koera vabaks ning kui ta on sinust u. 5m kaugusel siia annad käsklus ”siia”. Niipea kui kutsikas on sinu juurde jooksnud siis kiidad teada ja kinnitad käskluse (annad maiust) ning kohe ka vabastad (lased koera uuesti lahti). Koer õpib väga kiirelt läbi positiivse emotsiooni, sest Sinu juurde tulek on väga vahva. Nii kordad „siia” käsklust jalutuse ajal iga 5-7 min. tagant.

Pea meeles!Kodulehel avaldatud materjalide kopeerimine ja kasutamine mistahes kontekstis väljaspool kodulehekülge on keelatud. Kõik kasutusõigused kuuluvad MTÜ A-Koerale.Kommentaarid [0]: