Esileht

Uudised
Koolitus
Kalender
Agilitykoerad
Võistluskeskus
Statistika
Pood
Lingid
Kontakt
In English


Kasutajanimi:
Parool:
mäleta mind

Parooliabi
Pro Plan
Trüki
Kontakt koeraga

Nagu inimestevahelises suhtlemises nii ka hundikarjas suheldakse väga palju just silmside teel. Kutsikal on instinktiivselt selge, et kõige kindlam suhtlemisviis on just silmkontakt. Usun, et iga värske koeraomanik puutub kokku üsna varsti situatsiooniga, kus koer äkki teie ette istub ja kindlalt teile silma vaatab just kui tahaks teile midagi öelda. Te võite täiesti kindlad olla, et seda ta just tahabki – midagi teile öelda, või millestki märku anda (õue vaja minna, juua vaja jne).

Mis on kontakt?

Koer on kogu aeg valmis sinuga koostööks, ta jälgib sind, hoiab sinuga silmsidet, küsib oma kehahoiakuga „Mida teeme?” – see ongi kontakt. Loomulikult on kontakt ka palju enamat - see on koera ja omaniku vaheline side, kõrvalt vaatajale näib, et koer “näeb” ainult oma omanikku, miski muu ümbruses teda ei huvita. Kontakt on igasuguse koolituse vundament. Ilma kontaktita ei saa olla head, toimivat, vastastikku r??mu pakkuvat suhet! Peale seda, kui kutsikas teab oma nime ja reageerib sellele, on järgmine samm õpetada koerale silmkontakti.

Õpetamine

Võta maius kätte ja näita seda koerale, tõsta oma käsi silmade kõrgusele, nii et koer näeb maiust sinu näppude vahel. Kui koer sulle kas või hetkeks silma vaatab, saab ta selle maiustuse sinu käest. Hiljem, kui koer saab juba aru antud ülesandest, võid hakata õpetamisel varieerima: vii käsi sirgeks, veel raskem harjutus on tõsta mõlemad käed õlast sirgeks ja hoida maiust. Oluline on premeerida koera iga hetke eest mil ta teile silma vaatab. Selle harjutuse õppimisega alusta kindasti kodus, sest seal ei ole segajaid.

Pea meeles!

Ära kasuta kontakti harjutusel ühtegi käsklust (istu, lama, koht, siia jne). Kontakti eelduseks on koera tähelepanu. Tähelepanu võid aga püüda mõne põneva häälitsusega, kuid sama häälitsust ei tohi pidevalt kasutada.Kodulehel avaldatud materjalide kopeerimine ja kasutamine mistahes kontekstis väljaspool kodulehekülge on keelatud. Kõik kasutusõigused kuuluvad MTÜ A-Koerale.Kommentaarid [1]:

hea harjutus on veel see, kui suu maiuseid täis toppida ja iga kord, kui koer otsa vaatab, pudeneb sealt vastav preemia.
Laura Mihkla @ 03.02.2007 11:33
------